KONST / Ramar / Ram 5133563
*
nr 513 3563
Ram
Tidigt 1900-tal, 80x56
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2008
kl 17:28:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 09:06:01
1
300 kr
7/3 11:43:45
2
400 kr
10/3 12:24:08
1
600 kr
10/3 16:04:50
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte tidigt 1900-tal
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00
-
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
*
Ram
nr 513 3563
Ram
Tidigt 1900-tal, 80x56
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 09:06:01 | 1 | 300 kr |
7/3 11:43:45 | 2 | 400 kr |
10/3 12:24:08 | 1 | 600 kr |
10/3 16:04:50 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte tidigt 1900-tal
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00 -
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42